Türkiye Liselerarası Korfbol Şampiyonası finalinde İstanbul Kadıköy Lisesi'ni mağlup eden İstek Bilge Kağan Lisesi şampiyon oldu ve ünvanını korudu.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından bu sene ikinci kez düzenlenen Liseler korfbol şampiyonasına bir çok ilden 60'dan fazla lise katıldı ve toplam 32 okul yarı final gruplarında mücadele etti. Ardından son 12 takım final grubunda yer almaya hak kazandı ve Kocaeli'de düzenlenen finallerde yer aldı.

Geçtiğimiz sezon ilk kez düzenlenen Türkiye Şampiyonasında da kupayı evine götüren İstek Bilge Kağan yine başarılı bir turnuva sonunda kupaya uzanan taraf oldu.

İstanbul ilinde 2012 yılında düzenlenmeye başlanan ve Türkiye Okul Sporları federasyonu tarafından korfbol branşının geçtiğimiz sezon içerisinde resmi branş olarak kabul edilmesine kadar devam eden İstanbul Okullar liginde sürekli olarak yer alan İstek Bilge Kağan, tecrübeli öğretmenleri Sinan Duman'ın idaresinde başarılı maçlar çıkarıyor. 

Şampiyonada üçüncü sırayı Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi elde ederken, Kocaeli Fen Lisesi ise dördüncü sırayı aldı.