Korfbolun en yüksek prestijli turnuvası olan Dünya Korfbol Şampiyonası, 1 - 10 Ağustos tarihleri arasında Güney Afrika'da düzenlenecek.

Dört yılda bir düzenlenen Dünya Şampiyonasına 5 ayrı kıtadan toplam 20 ülke katılıyor.

IKF kokartlı hakemimiz Uğurtan Akbulut'un hakem olarak görev yapacağı şampiyonanın grupları ve fikstürü şu şekilde:

 

A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu E Grubu
Netherlands Chinese Taipei Belgium China Germany
Czech Republic Australia England Hungary Portugal
Catalonia Poland Hong Kong China Suriname South Africa
New Zealand Ireland Slovakia Macau China Japan

 

Day 1   hall 1   hall 2
Thu 11:00 NED-NZL 10:00 TPE-IRL
1-8-2019 12:45 CZE-CAT 11:45 AUS-POL
  14:30 BEL-SVK 13:30 CHN-MAC
  16:00 opening ceremony
  17:30 POR-RSA 18:15 HUN-SUR
  19:15 GER-JPN 20:00 ENG-HKG
Day 2   hall 1   hall 2
Fri 12:00 AUS-IRL   CZE-NZL
2-8-2019 13:45 TPE-POL   NED-CAT
  15:30 POR-JPN   ENG-SVK
  17:15 HUN-MAC   BEL-HKG
  19:00 CHN-SUR   GER-RSA
Day 3   hall 1   hall 2
Sat 12:00 CAT-NZL   TPE-AUS
3-8-2019 13:45 NED-CZE   POL-IRL
  15:30 SUR-MAC   GER-POR
  17:15 CHN-HUN   RSA-JPN
  19:00 BEL-ENG   HKG-SVK

Day 4 - Sunday - 4-8-2019

Restday

Day 5   hall 1   hall 2  
Mon 12:00   4-4quatuor   4bis-4ter
5-8-2019 13:45 K C1-D3 I B1-E3
  15:30 F B2-E2 E A1-best 4th
  17:15 J C2-D2 G D1-C3
  19:00 H E1-A3 L A2-B3
Day 6   hall 1   hall 2  
Tue 12:00   4bis - 4quatuor   4-4ter
6-8-2019 13:45 N winner G - winner H Q loser E - loser F
  15:30 O winner I - winner J R loser G - loser H
  17:15 P winner K - winner L S loser I - loser J
  19:00 M winner E - winner F T loser K - loser L
Day 7    hall 1  
Wed 12:00   4-4bis
7-8-2019 13:45 U winner Q - winner R
  15:30 V winner S - winner T
  17:15 W loser Q - loser R
  19:00 X loser S - loser T
Day 8   hall 1  
Thu 12:00   4ter-4quatuor
8-8-2019 13:45 A1 loser M - loser N
  15:30 A2 loser O - loser P
  17:15 Z winner O - winner P
  19:00 Y winner M - winner N
Day 9   hall 1  
Fri 12:00   ranking 19-20
9-8-2019 13:45  Ranking 15/16 loser X - loser W
  15:30  Ranking 13/14 winner X - winner W
  17:15  Ranking 11/12 loser U - loser V
  19:00  Ranking 9/10 winner U - winner V
Day 10   hall 1  
Sat 09:00   ranking 17-18
10-8-2019 10:45  Ranking 7/8 loser A1 - loser A2
  12:30  Ranking 5/6 winner A1 - winner A2
  14:15  Ranking 3/4 loser Z - loser Y
  16:00  Ranking 1/2 winner  Z - winner Y
  17:30   closing ceremony