Türkiye Deplasmanlı Korfbol liginde normal sezon bu hafta sonu oynanacak olan maçlarla tamamlanacak.

Cuma ve Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi spor salonunda oynanacak olan karşılaşmalar sonunda play-off a kalacak ve küme düşecek olan takımlar belli olacak.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Marmara Üniversitesi ligde yenilgisiz liderliğini sürdürürken, Cuma günü oynanacağı Ankara Üniversitesi müsabakasını kazanması halinde sezonu lider tamamlamayı garantileyecek.

Ankara Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi play off maçlarına katılmak için büyük avantaja sahipler. kalan iki maçlarından birini kazanmaları halinde finallerdeki yerlerini alacaklar.

Lige iyi bir başlangıç yapamayan Kocaeli Üniversitesi ise kalan maçlarını kazanması halinde play off müsabakalarına katılma hakkı elde edecek.

Ligde kalmayı garantileyen Üsküdar Salacak, play off a kalmak için kalan iki maçından iyi sonuçlarla ayrılmak zorunda. Kocaeli Üniversitesi ile karşılaşacak olan Üsküdar Salacak, bu maçı kaybetmesi halinde büyük oranda şansını kaybedecek.

Ligin alt sıralarında ise küme düşmemek için ciddi bir çekişme yaşanıyor. Ligin son sırasında bulunan Dolunayspor, İstanbul Korfbol ile yapacağı karşılaşmayı kaybetmesi halinde lige veda edecek. Haydarpaşa Lisesi ise İstanbul Korfbol Kulübünün alacağı sonuçlara bağlı olarak kalan maçlarından puan veya puanlarla ayrılmak zorunda. İstanbul Korfbol ile aynı puanda sıralanan Haydarpaşa Lisesi , ikili averajda İstanbul Korfbol mücadelesini kaybettiği için geride bulunuyor.

Ligde son haftanın programı şu şekilde:

6 MAYIS 2016 CUMA

YER: YEKNİK TEKNİK ÜNİV SPOR SALONU DAVUTPAŞA -İSTANBUL


SAAT: 14:00  ANKARA ÜNİV-MARMARA ÜNİV

SAAT: 15:30  YILDIZ TEK. ÜNİV-HAYDARPAŞA LİS

SAAT: 17:00   DOLUNAY-İSTANBUL KORFBOL

SAAT: 18:30   KOCAELİ ÜNİV-ÜSKÜDAR SALACAK


7 MAYIS 2016 CUMARTESİ


YER: YILDIZ TEKNİK ÜNİV SPOR SALONU DAVUTPAŞA-İSTANBUL

SAAT: 14:00   MARMARA ÜNİV-YILDIZ TEKNİK ÜN

SAAT: 15:30   İSTANBUL KORFBOL-KOCAELİ ÜNİV

SAAT: 17:00   HAYDARPAŞA LİSESİ-DOLUNAY 

SAAT: 18:30   ÜSKÜDAR SALACAK-ANKARA ÜNİV