Çek Cumhuriyeti'nin Olomuouc kentinde düzenlenecek olan IKF 23 yaş altı dünya şampiyonası'na katılacak olan Milli takımımız bugün yola çıkıyor.

IKF tarafından yeniden düzenlenen yaş kategorilerinin ardından son kez düzenlenecek olan şampiyona 2014 yılında yine Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen 21 yaş altı Avrupa Şampiyonasının devamı olarak kabul ediliyor.

Bu şampiyonaya katılan Türkiye, 11 ülkenin yer aldığı turnuvayı son sırada tamamlamış ve 23 yaş altı Dünya şampiyonasına katılma hakkı elde edememişti. Ancak 23 yaş altı dünya şampiyonasından çekilen ülkeler olması nedeniyle IKF, wild card hakkını son dönemde tüm şampiyonalarda boy gösteren ve yükselen başarı grafiği ile adından söz ettiren Türkiye adına kullandı ve 9-16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek şampiyonada yer alma hakkı elde ettik.

Belçika'nın çekildiği ve yer almayacağı şampiyonada finalde Hollanda'nın rakibinin kim olacağı şimdiden merak konusu oldu. Güçlü ülkelerden Portekiz , Rusya , Avustralya ve Catalonya'nın da katılmayacağı turnuvaya Avrupa'dan Hollanda , İngiltere , Çek Cumhuriyeti, Polonya , Almanya , Macaristan ve Türkiye katılıyor.  Güney Afrika , Dominik Cumhuriyeti , Hong Kong , Tayvan ve Çin ise Avrupa kıtası dışından katılacak olan ülkeler oldular.

Türkiye grup maçlarında Hollanda , Güney Afrika , Çin , Macaristan ve çek Cumhuriyeti ile mücadele edecek.

Şampiyonanın tüm maçları IKF youtube sayfasından canlı yayınlanacak. Ayrıca IKF hakemlerimizden Uğurtan Akbulut, şampiyonada düdük çalmak üzere IKF tarafından tüm dünyadan davet edilen 10 hakem arasında yer aldı ve ülkemizi hakem olarak şampiyonada temsil edecek.