Çek Cumhuriyeti'nin Olomouc kentinde düzenlenen Dünya 23 yaş altı korfbol şampiyonasına katılan milli takımımız 2 galibiyet 5 mağlubiyet alarak turnuvayı 10. sırada tamamladı.

Grup maçlarına turnuvanın açık ara favorisi Hollanda ile başlayan milliler şampiyon karşısında beklenenden daha iyi bir oyun ortaya koydu. 21-9 sona eren karşılaşma iyi bir başlangıç sayılabilirdi. Ancak ikinci gün Çin karşısında başarılı olamayan ve mücadeleyi 20-9 kaybeden takımımız, üçüncü gün ev sahibi Çek Cumhuriyeti karşısına çıktı. Kazanmak zorunda olduğumuz karşılaşmaya kötü başlayan ve ilk yarıyı 11-5 geride kapatan milliler, ikinci yarı toparlansa da mücadeleden 18-15 mağlup ayrıldı ve ilk iki şansını kaybetti.

Dördüncü gün zayıf rakibi Güney Afrika'yı 19-8 ile geçen ekibimiz , beşinci gün grubun son maçında Macaristan ile karşılaştı. Turnuvanın süpriz ekibi Macaristan karşısında ilk çeyrekte çok kötü savunma yapınca potasında 10 sayı birden gören takımımız, daha sonra toparlandı ancak bu kez hücumda etkin olamayınca karşılaşmayı 21-16 kaybetti ve grubunu 5. sırada tamamlayarak 9-12 arası sıralama grubuna kaldı.

Çapraz eşleşmede Polonya ile karşılaşan takımımız bu müsabakadan 18-13 galibiyetle ayrıldı ve Dominik Cumhuriyetinin rakibi oldu.  Her iki takımında maçın belli bölümlerinde üstünlüğü ele aldığı müsabakada son dakikaya 14-14 eşitlikle girildi. Son hücumlarda sayıyı bulan ekip Dominik olunca karşılaşmayı 15-14 kaybeden milliler şampiyonayı 10. sırada tamamlamış oldu.

Belçika'nın katılmadığı son 23 yaş altı dünya şampiyonasında Hollanda her zaman olduğu gibi yine rahat bir şampiyonluk elde etti. Finalde Tayvan'ı 24-16 ile geçen Hollanda, toplamda 7 kez düzenlenen IKF U23 Dünya şampiyonasının tamamında şampiyon oldu.

Üçüncülük maçı ise ev sahibi Çek Cumhuriyeti ile Almanya arasında oynandı. Çekişmeli geçen karşılaşmayı 14-13 kazanan Çek Cumhuriyeti bronz madalya'nın sahibi oldu.

Şampiyona sonrasında ortaya çıkan sıralama şu şekilde oluştu:

1- Hollanda

2- Tayvan

3- Çek Cumhuriyeti

4- Almanya

5- Çin

6- Macaristan

7- İngiltere

8- Hong Kong

9- Dominik Cumhuriyeti

10- Türkiye

11- Polonya

12- Güney Afrika