A Milli Takımımız Hollanda yolcusu

22-30 Ekim tarihleri arasında Hollanda'da düzenlenecek olan Avrupa Korfbol Şampiyonasına katılacak olan millilerimiz bu ülkeye hareket etti.

Ödenek problemi nedeniyle şampiyonaya katılamama durumu yaşayan takımımız, Federasyon Başkanı Hasan Öztürk'ün çabaları sonucunda son anda sorunun aşılmasıyla yola koyuldu. 

Uzun bir otobüs yolculuğu ile Hollanda'ya gidecek olan takımımız, dinlenme fırsatı dahi bulamadan birbirinden zorlu maçlar oynayacak.

Bu sene değiştirilen formatı ile Avrupa şampiyonası A ve B serisi olmak üzere iki gruba bölündü. Son Avrupa Şampiyonasında ilk 6 sırada yer alan ülkeler ve eleme maçlarından gelen 4 ülke , toplam 10 takım A serisini oluşturdular ve 22-30 Ekim tarihlerinde Avrupa Şampiyonası bu ülkelerle oynanacak.

Bu 10 ülkenin dışında yer alan tüm ülkeler ise B serisinde yer aldılar ve bu takımların kendi aralarında oynayacakları şampiyonada dereceye giren ülkeler bir sonraki Avrupa Şampiyonasında A serisinde yer alacaklar. 

A serisinde son iki sırada yer alan ülkeler bir sonraki şampiyonada B serisinde yer alacak.

Ayrıca her 4 yılda bir yapılan Avrupa Şampiyonası ise 2 yılda bir yapılacak şekilde yeniden düzenlendi.

Millilerimizin oynayacağı tüm maçlar IKF youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Gruplar ve fikstür ise şu şekilde:

 

A GRUBU B GRUBU
The Netherlands (NED) Belgium (BEL)
Catalonia (CAT) England (ENG)
Germany (GER) Portugal (POR)
Russia (RUS) Czech Republic (CZE)
Turkey (TUR) Poland (POL)

 

 

Day 1 Saturday 22-Oct      4 * 10 min RPT
   14.00 1 CZE POL  
   16.00 2 BEL ENG  
  17.45   Opening ceremony  
   18.30 3 NED CAT  
   20.30 4 RUS TUR  
           
Day 2 Sunday 23-Oct      4 * 10 min RPT
   14.00 5 TUR CAT  
   16.00 6 NED GER  
   18.00 7 BEL POR  
   20.00 8 ENG POL  
           
Day 3 Monday 24-Oct      4 * 10 min RPT
   14.00 9 POL POR  
   16.00 10 GER TUR  
   18.00 11 ENG CZE  
   20.00 12 CAT RUS  
           
Day 4 Tuesday 25-Oct      4 * 10 min RPT
   14.00 13 POR CZE  
   16.00 14 GER RUS  
   18.00 15 BEL POL  
   20.00 16 NED TUR  
           
Day 5 Wednesday 26-Oct      4 * 10 min RPT
   14.00 17 ENG POR  
   16.00 18 CAT GER  
   18.30 19 BEL CZE  
   20.30 20 NED RUS  
           
  Pool C     Pool D  
  C1 Nr. 1 A   D1 Nr. 1 B
  C2 Nr. 2 A   D2 Nr. 2 B
  C3 Nr. 3 A   D3 Nr. 3 B
  C4 Nr. 4 A   D4 Nr. 4 B
  C5 Nr. 5 A   D5 Nr. 5 B
           
Day 7 Friday 28-Oct        4 * 10 min RPT
   12.00 21 D3 C5  
   14.00 22 C3 D5  
   16.00 23 C4 D4  
   18.00 24 D1 C2  
   20.00 25 C1 D2  
           
  Pool E     Pool F  
  E1    Winner 21 F1 Loser 21
  E2    Winner 22 F2 Loser 22
  E3    Winner 23 F3 Loser 23
           
Day 8 Saturday 29 Oct      4 * 7.5 min RPT
   15.00 26 F1 F2  
   16.15 27 E1 E2  
   17.30 28 Loser 26 F3  
   18.45 29 Loser 27 E3  
   20.00 30 F3 Winner 26  
   21.15 31 E3 Winner 27  
           
Day 9 Sunday 30 Oct      4 * 10 min RPT
   11.30 32 Loser 25 Loser 24  Bronze medal match
   13.30 33 Winner 25 Winner 24  IKF EKC FINAL
  15.00  Medal  and Closing ceremony