Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu İstanbul İL Temsilciliği tarafından 2011 yılında başlatılan ve "Korfbolu okullarımıza tanıtma ve sevdirme projesi" kapsamında her sezon düzenlenen İstanbul Okullararası Korfbol Turnuvası artık düzenlenemeyecek.

İstanbul GHSİM bünyesinde bulunan ve daha önce aynı çatı altında yer alan okul sporları ve spor servislerinin artık ayrı birer yapıya kavuşması sonucunda İl temsilciliğinin yetki alanı dışında kalan okullar turnuvası, korfbolun okul sporları branşları arasında da yer almaması nedeniyle düzenlenemiyor.

Projenin başlangıcından itibaren düzenlenen seminerler ve turnuvalar sonucunda gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde yüzlerce okula tanıtım yapıldı ve takım kurmaları sağlandı. Toplamda 6 kez İstanbul genelinde düzenlenen şampiyonalarda korfbolu öğrenen gençlerimiz arasından bir çok milli sporcu yetişti. Bu organizasyonun düzenlenemeyecek olması, hali hazırda takımı bulunan ve sezon başından beri hazırlık yapan okullarımızı ve sporcularımızı da olumsuz etkileyecek.