Antalya Kaya Belek otelde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Süper Ligi finalinde Marmara ve Kocaeli Üniversitesi karşı karşıya geldi. Grup maçlarını lider tamamlayan ve yarı finaldeki rakiplerini farklı mağlup ederek finale yükselen iki takımın finaldeki mücadelesi çok çekişmeli geçti.

Maç boyu her iki takımda zaman zaman mücadeleyi önde götürürken, Marmara Üniversitesi oyuncusu olan A milli takımımızında yıldızı İnanç Demirel, oynadığı oyun ve attığı sayılarla müsabakayı takip eden herkesin takdirini topladı ve takımının son dakikalara önde girmesini sağladı.

Kocaeli Üniversitesi, son hamlesini savunma alanında kalan skorer oyuncusu Buğçe Nehir'i oyuncu değişikliği ile hücum alanına alarak yaptı ancak Buğçe son hücumda kullandığı şuttan sonuç alamadı ve karşılaşma 19-18 Marmara Üniversitesi lehine sonuçlandı.

Süper ligde üçüncü sırayı ise Ankara Üniversitesi'ni mağlup eden Yıldız Teknik Üniversitesi elde etti.

Yapılan sıralama maçları sonunda Haliç Üniversitesi'nin ardından Atatürk Üniversitesi'de 1. lige düşen takımlar oldular.

1. lig müsabakaları ise toplam 11 takımla oynandı. iki grup halinde tek devreli lig usülü ile yapılan maçlar sonunda Kadir Has Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi tüm maçlarını kazanarak süper lige yükseldiler.