Haberler

Finalin adı Yıldız Teknik - Kocaeli

2015-2016 Sezonu şampiyonunu belirleyecek olan final Yıldız Teknik Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi arasında oynanacak.

Deplasmanlı lig play off müsabakaları yarı finalinde Kocaeli Üniversitesi , Marmara Üniversitesi'ni 24-19 , Yıldız Teknik Üniversitesi'de Ankara Üniversitesi'ni 20-17 mağlup ederek finale yükseldiler.

Şampiyonu belirleyecek olan mücadele Yakacık spor salonunda saat 12.00 de başlayacak. 

Ankara Üniversitesi ile Marmara Üniversitesi arasında oynanacak olan üçüncülük maçı ise aynı salonda saat 10.00 da başlayacak.

Şampiyon Belli Oluyor

Türkiye deplasmanlı korfbol ligi play off müsabakaları bugün oynanacak olan yarı final maçlarıyla başlıyor.

Saat 13.00 te oynanacak olan müsabakada normal sezonu lider olarak tamamlayan Marmara Üniversitesi ile dördüncü sırada tamamlayan Kocaeli Üniversitesi karşı karşıya gelecek.

Saat 15.00 te başlayacak olan mücadelede ise ligde ikici ve üçüncü sırayı alan Yıldız Teknik Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi finale çıkmak için ter dökecekler.

Final ise Salı günü saat 12.00 de oynanacak.

Karşılaşmalar İstanbul 'da Yakacık spor salonunda oynanacak.

Deplasmanlı Ligde Normal Sezon Bu hafta Sonu Tamamlanıyor

Türkiye Deplasmanlı Korfbol liginde normal sezon bu hafta sonu oynanacak olan maçlarla tamamlanacak.

Cuma ve Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi spor salonunda oynanacak olan karşılaşmalar sonunda play-off a kalacak ve küme düşecek olan takımlar belli olacak.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Marmara Üniversitesi ligde yenilgisiz liderliğini sürdürürken, Cuma günü oynanacağı Ankara Üniversitesi müsabakasını kazanması halinde sezonu lider tamamlamayı garantileyecek.

Ankara Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi play off maçlarına katılmak için büyük avantaja sahipler. kalan iki maçlarından birini kazanmaları halinde finallerdeki yerlerini alacaklar.

Lige iyi bir başlangıç yapamayan Kocaeli Üniversitesi ise kalan maçlarını kazanması halinde play off müsabakalarına katılma hakkı elde edecek.

Ligde kalmayı garantileyen Üsküdar Salacak, play off a kalmak için kalan iki maçından iyi sonuçlarla ayrılmak zorunda. Kocaeli Üniversitesi ile karşılaşacak olan Üsküdar Salacak, bu maçı kaybetmesi halinde büyük oranda şansını kaybedecek.

Ligin alt sıralarında ise küme düşmemek için ciddi bir çekişme yaşanıyor. Ligin son sırasında bulunan Dolunayspor, İstanbul Korfbol ile yapacağı karşılaşmayı kaybetmesi halinde lige veda edecek. Haydarpaşa Lisesi ise İstanbul Korfbol Kulübünün alacağı sonuçlara bağlı olarak kalan maçlarından puan veya puanlarla ayrılmak zorunda. İstanbul Korfbol ile aynı puanda sıralanan Haydarpaşa Lisesi , ikili averajda İstanbul Korfbol mücadelesini kaybettiği için geride bulunuyor.

Ligde son haftanın programı şu şekilde:

6 MAYIS 2016 CUMA

YER: YEKNİK TEKNİK ÜNİV SPOR SALONU DAVUTPAŞA -İSTANBUL


SAAT: 14:00  ANKARA ÜNİV-MARMARA ÜNİV

SAAT: 15:30  YILDIZ TEK. ÜNİV-HAYDARPAŞA LİS

SAAT: 17:00   DOLUNAY-İSTANBUL KORFBOL

SAAT: 18:30   KOCAELİ ÜNİV-ÜSKÜDAR SALACAK


7 MAYIS 2016 CUMARTESİ


YER: YILDIZ TEKNİK ÜNİV SPOR SALONU DAVUTPAŞA-İSTANBUL

SAAT: 14:00   MARMARA ÜNİV-YILDIZ TEKNİK ÜN

SAAT: 15:30   İSTANBUL KORFBOL-KOCAELİ ÜNİV

SAAT: 17:00   HAYDARPAŞA LİSESİ-DOLUNAY 

SAAT: 18:30   ÜSKÜDAR SALACAK-ANKARA ÜNİV

 

19 Yaş Altı Türkiye Şampiyonu İstanbul Korfbol Kulübü oldu

İstanbul'da düzenlenen 19 yaş altı Türkiye Şampiyonasının finalinde Haydarpaşa Lisesi'ni mağlup eden İstanbul Korfbol Kulübü şampiyon oldu.

İlk kez 2013 yılında düzenlenen 19 yaş altı şampiyonası finalinde yine bu iki takım karşılaşmış ve gülen taraf uzatma sonucunda Haydarpaşa lisesi olmuştu.

Final mücadelesini 18-12 kazanarak mutlu sona ulaşan İstanbul Korfbol kulübü oyuncuları şampiyonluk kupasını Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Asbaşkanı Taner Karabulut'un elinden aldılar.

Şampiyonada üçüncü sırayı ise Kocaeli Üniversitesi'ni mağlup eden Marmara Üniversitesi elde etti.

İstanbul okullar şampiyonasında yarı finalistler belli oldu

İstanbul okullar arası korfbol şampiyonasında yarı finalistler belli oldu.

Kurtköy spor salonunda devam eden müsabakalarda yıldızlar ve gençler kategorilerinde grup maçları tamamlandı.

Yarı finale yükselen takımlar ve maç programı şu şekilde:

 

18 Nisan Pazartesi

10.00 İstek Semiha Şakir - Habire Yahşi (Gençler)

11.00 İstek Bilge Kaan - İstek Atanur Oğuz (Gençler)

12.00 İstek Atanur Oğuz - İstek Bilge Kaan (Yıldızlar)

13.00 Şirintepe - 23 Nisan Zehra Hanım (Yıldızlar)

 

Turnuvada final maçları 19 Nisan Salı günü oynanacak