Haberler

İstanbul Okullar Şampiyonası fikstürü belli oldu

İstanbul Okullar Korfbol Şampiyonasının güncellenen fikstürü aşağıda yer almaktadır.

Resmi yazılar Valiliğe yazılmıştır. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştığında bilgi verilecektir.

Küçükler kategorisi maçları İstek Atanur Oğuz ilkokulunda , yıldızlar ve gençler maçları ise Kurtköy Spor Salonunda oynanacaktır.

Fikstür şu şekildedir.

 

GELİŞMEKTE OLAN SPOR BRANŞLARI FEDERASYONU

İSTANBUL İL TEMSİLCİLİĞİ

 

İSTANBUL KORFBOL OKULLAR ŞAMPİYONASI TALİMATI ve FİKSTÜRÜ

2015 – 2016 Sezonu şampiyonası küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılacaktır.

Kategorilere göre doğum tarihleri şu şekilde olacaktır.

KÜÇÜKLER

YILDIZLAR

GENÇLER

2004 ve üstü

( 5 – 6 SINIFLAR )

2003 -2002 - 2001

(7 -8.SINIFLAR )

 

2001 - 2000 – 1999 – 1998 - 1997

(HZ/9 – 10 – 11 – 12.SINIFLAR )

 

   

         2001 doğumlu olup lisede öğrenim gören öğrenciler yıldızlar müsabakalarında yer alamaz.

         Öğrenci 2001 doğumlu olup 8. ( sekiz )  sınıfta öğrenim görüyorsa e-okul sistemi üzerinden alınan öğrenci belgesi ile müsabakalara çıkabilir.

         2003 – 2002 doğumlu ( 7 – 8.Sınıf ) öğrencileri küçükler kategorisinde müsabakalara çıkamaz

 

Takımların başında mutlaka bir idareci veya çalıştırıcı ile bir öğretmen bulunmalıdır.

GOSBF  il tertip kurulu yayınlanan yarışma programına göre müsabaka programını belirlemek ve uygulamakla yetkilidir.

GOSBF  il tertip kurulu gerekli gördüğü takdirde yarışma programı ve usulleri gibi hususları değiştirmede yetkilidir.

İtirazlar, GSGM yönetmeliğine göre yapılır. İtiraz etmek isteyen okullarımızın ilgili prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Onaylı isim listelerinde yazılı olan idareci, çalıştırıcı dışında bir başkasının sahaya girmesine, yöneticilik ve çalıştırıcılık yapmasına izin verilmeyecektir.

Tüm müsabakalar 2 devre 20 dakika şeklinde toplam 40 dakika oynanacaktır.

Küçükler kategorisinde korf yüksekliği 3.00 m, yıldız ve genç kategorilerinde  3.50 m. yüksekliğinde oynanacaktır. Tüm kategorilerde 5 numaralı top kullanılacaktır.

Tüm kategorilerde, müsabakalarda hücum süresi kuralı uygulanmayacaktır. Pasif oynamak kuralı geçerli olacaktır.

Takımlar karşılaşmalara 16 kişilik takım kadrosu ile çıkabilirler. Oyuncu değişikliği sayısı 8 dir

Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna dahil olamaz

Müsabakanın başlamasından 10 dakika önce takımlar:

a- Okuldan onaylı antedli kağıda, müdür imzası bulunan esame listesini, antedli kağıt yok ise okul mührü ve müdür imzalı esame listesi

b- Her öğrenci için e-okul belgesi

c-  Her öğrenci için Sağlık onay belgesi veya ek-5 belgesi veya varsa başka branş için çıkarılmış lisans belgesi (üç belgeden birinin ibraz edilmesi yeterlidir)

Evraklarını hakem heyetine teslim etmek zorunludur. Karşı takım çalıştırıcısı hakem heyeti izni dâhilinde evrakları inceleyebilir. Müsabaka katılım evrakları eksik olan takımlar veya öğrenciler müsabakaya alınmayacaktır.

Küçükler kategorisinde grup maçları sonunda ilk iki sırada yer alan takımlar,

Yıldızlar kategorisinde grup maçları sonunda ilk iki sırada yer alan takımlar,

Gençler kategorisinde grup maçları sonunda ilk sırada yer alan takımlar ve en iyi ikinci takım yarı finale yükselirler.

En iyi ikinci takımı belirlemek için ikinci sırada yer alan takımların gruplarında 1. Ve 3. Sırada yer alan takımlarla yaptıkları maçların sonuçları dikkate alınır.

  

 

KÜÇÜKLER – Salon: İstek Atanur Oğuz İlkokulu

         
 

A GRUBU

 

B GRUBU

 
 

İlhami Ertem

 

İstek Atanur Oğuz

 
 

Üsküdar Atatürk

 

Ataşehir Emlak Bank

 
 

İstek Barış

 

İstek Bilge Kağan

 
 

Rami Ortaokulu

 

Şirintepe

 

 

Atışalanı

 

Cevizli Ortaokulu

 

         
         

20 Nisan Çarşamba

10.00

Ataşehir Emlak Bank

 

Cevizli Ortaokulu

 

11.00

İstek Bilge Kağan

 

Şirintepe

 

12.00

Üsküdar Atatürk

 

Atışalanı

 

13.00

İstek Barış

 

Rami Ortaokulu

 

         

22 Nisan Cuma

10.00

İlhami Ertem

 

Atışalanı

 

11.00

Üsküdar Atatürk

 

İstek Barış

 

12.00

İstek Atanur Oğuz

 

Cevizli Ortaokulu

 

13.00

Ataşehir Emlak Bank

 

İstek Bilge Kağan

 

 

 

 

 

 

2 mayıs Pazartesi

10.00

İlhami Ertem

 

Rami Ortaokulu

 

11.00

Atışalanı

 

İstek Barış

 

12.00

İstek Atanur Oğuz

 

Şirintepe

 

13.00

Cevizli Ortaokulu

 

İstek Bilge Kağan

 

         

4 mayıs Çarşamba

10.00

İlhami Ertem

 

İstek Barış

 

11.00

Rami Ortaokulu

 

Üsküdar Atatürk

 

12.00

İstek Atanur Oğuz

 

İstek Bilge Kağan

 

13.00

Şirintepe

 

Ataşehir Emlak Bank

 

         

6 Mayıs Cuma

10.00

İstek Atanur Oğuz

 

Ataşehir Emlak Bank

 

11.00

Cevizli Ortaokulu

 

Şirintepe

 

12.00

İlhami Ertem

 

Üsküdar Atatürk

 

13.00

Rami Ortaokulu

 

Atışalanı

 

         

9 Mayıs Pazartesi YARI FİNALLER

11.00

 

 

 

 

12.00

 

 

 

 

         

11 Mayıs Çarşamba FİNALLER

11.00

 

 

 

 

12.00

 

 

 

 

 

 

 

YILDIZLAR – Kurtköy Spor Salonu

         
 

A GRUBU

 

B GRUBU

 
 

Bostancı Atatürk

 

İstek Bilge Kağan

 
 

İlhami Ertem                     

 

Rami

 
 

İstek Atanur Oğuz

 

Ataşehir Emlak Konut

 
 

Cevizli

 

Şirintepe

 
 

23 Nisan Zehra Hanım

 

AtışAlanı

 
         

4 Nisan Pazartesi

10.00

İlhami Ertem                     

 

23 Nisan Zehra Hanım

 

11.00

İstek Atanur Oğuz

 

Cevizli

 

12.00

Rami

 

AtışAlanı

 

13.00

Ataşehir Emlak Konut

 

Şirintepe

 

         

6 Nisan Çarşamba

10.00

Rami

 

Ataşehir Emlak Konut

 

11.00

İstek Bilge Kağan

 

AtışAlanı

 

12.00

Bostancı Atatürk

 

23 Nisan Zehra Hanım

 

13.00

İlhami Ertem                     

 

İstek Atanur Oğuz

 

         

8 Nisan  Cuma

10.00

Bostancı Atatürk

 

Cevizli

 

11.00

23 Nisan Zehra Hanım

 

İstek Atanur Oğuz

 

12.00

İstek Bilge Kağan

 

Şirintepe

 

13.00

AtışAlanı

 

Ataşehir Emlak Konut

 

         

12 Nisan Salı

10.00

Şirintepe

 

Rami

 

11.00

İstek Bilge Kağan

 

Ataşehir Emlak Konut

 

12.00

Bostancı Atatürk

 

İstek Atanur Oğuz

 

13.00

Cevizli

 

İlhami Ertem                     

 

         

14 Nisan Perşembe

10.00

Bostancı Atatürk

 

İlhami Ertem                     

 

11.00

Cevizli

 

23 Nisan Zehra Hanım

 

12.00

İstek Bilge Kağan

 

Rami

 

13.00

Şirintepe

 

AtışAlanı

 

         

18 Nisan Pazartesi - Yarı Finaller

10.00

 

 

 

 

11.00

 

 

 

 

         

19 Nisan Salı - Finaller

10.00

 

 

 

 

11.00

 

 

 

 

 

 

GENÇLER – Kurtköy Spor Salonu

A GRUBU

 

B GRUBU

 

C GRUBU

İstanbul Kadıköy L.

 

İstek Bilge Kağan

 

İstek Atanur Oğuz

Sultanbeyli Sabiha Gökçen L.

 

Özel Yıldız Koleji

 

Habire Yahşi And. L

Çavuşbaşı çok programlı L.

 

Hüseyin Gürpınar L.

 

Burak Bora And. L.

İstek Semiha Şakir L.

 

Kırımlı Fazilet And.L.

 

Tuzla Yunus Emre İ.H.L

       

Ecz.N.Ö. Güray And.L.

5 Nisan Salı

 

10.00

Sultanbeyli Sabiha Gökçen L.

 

Çavuşbaşı çok programlı L.

 

 

11.00

Özel Yıldız Koleji

 

Hüseyin Gürpınar L.

 

 

12.00

Habire Yahşi And. L

 

Ecz.N.Ö. Güray And.L.

 

 

13.00

Burak Bora And. L.

 

Tuzla Yunus Emre İ.H.L

 

 

         

 

7 Nisan perşembe

 

10.00

İstanbul Kadıköy L.

 

İstek Semiha Şakir L.

 

 

11.00

İstek Atanur Oğuz

 

Ecz.N.Ö. Güray And.L.

 

 

12.00

Habire Yahşi And. L

 

Burak Bora And. L.

 

 

13.00

İstek Bilge Kağan

 

Kırımlı Fazilet And.L.

 

 

         

 

11 Nisan Pazartesi

 

10.00

İstek Bilge Kağan

 

Hüseyin Gürpınar L.

 

 

11.00

Kırımlı Fazilet And.L.

 

Özel Yıldız Koleji

 

 

12.00

İstek Atanur Oğuz

 

Tuzla Yunus Emre İ.H.L

 

 

13.00

Ecz.N.Ö. Güray And.L.

 

Burak Bora And. L.

 

 

         

 

13 Nisan Çarşamba

 

10.00

İstek Semiha Şakir L.

 

Sultanbeyli Sabiha Gökçen L.

 

 

11.00

İstek Atanur Oğuz

 

Burak Bora And. L.

 

 

12.00

Tuzla Yunus Emre İ.H.L

 

Habire Yahşi And. L

 

 

13.00

İstanbul Kadıköy L.

 

Çavuşbaşı çok programlı L.

 

 

         

 

15 Nisan Cuma

 

9.00

İstanbul Kadıköy L.

 

Sultanbeyli Sabiha Gökçen L.

 

 

10.00

Çavuşbaşı çok programlı L.

 

İstek Semiha Şakir L.

 

 

11.00

İstek Bilge Kağan

 

Özel Yıldız Koleji

 

 

12.00

Hüseyin Gürpınar L.

 

Kırımlı Fazilet And.L.

 

 

13.00

İstek Atanur Oğuz

 

Habire Yahşi And. L

 

 

14.00

Tuzla Yunus Emre İ.H.L

 

Ecz.N.Ö. Güray And.L.

 

 

         

 

18 Nisan Pazartesi - Yarı Finaller

 

12.00

 

 

 

 

 

13.00

 

 

 

 

 

         

 

19 Nisan Salı - Finaller

 

12.00

 

 

 

 

 

13.00

 

 

 

 

 

                   

 

 

Türkiye Korfbol Ligi Başlıyor

Bu sezon yeniden hayata geçirilen deplasmanlı korfbol ligi bu hafta sonu başlıyor.

8 takımın tek devre lig sistemine göre karşılaştığı normal sezon maçları sonrasında ilk dört sırada yer alan takımların playy off mücadelesi vereceği ligde, son iki sırada yer alan takımlar 2. lige düşecekler.

Kütahya Gençlik ve Muğla Gençlik takımları ise önümüzdeki sezon deplasmanlı ligde mücadele edecek olan takımlar olmaya hak kazandılar.

Ligin ilk hafta maçları İstanbul Kurtköy spor salonunda oynanacak. Program şu şekilde:

 

20 Mart Pazar 

12.00 - Yıldız Teknik Üniv. - Ankara Üniv.

13.30 - Dolunayspor - Marmara Üniv.

15.00 - Kocaeli Üniv. - Haydarpaşa Lisesi

16.30 - İstanbul Korfbol - Üsküdar Salacak

 

Ligin tam fikstürüne ulaşmak için tıklayınız

IKF' ten Hakemlerimize görev

Uluslararası Korfbol Federasyonu hakem kurulu, IKF kokartı taşıyan hakemlerimiz Uğurtan Akbulut ve Murat Akar'a görev verdi.

Uğurtan Akbulut 24-27 Mart tarihlerinde Hollanda'da düzenlenecek olan 19 yaş altı dünya şampiyonasında görevlendirilirken, Murat Akar ise 3-5 haziran tarihlerinde Slovakya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası elemelerinde düdük çalacak.

 

Kütahya Gençlik 14 - Muğla Gençlik 13

Bu sezon yeniden hayata geçen Deplasmanlı korfbol liginde yer almayan takımların mücadelesinde gülen taraf Kütahya Gençlik oldu.

Erzurum ekibinin son anda gelememesi nedeniyle iki takım arasında tek maç üzerinden gerçekleştirilen müsabaka çok çekişmeli geçti.

Muğla'da oynanan ve IKF kokartı taşıyan hakemimiz Murat Akar'ın yönettiği karşılaşmayı 14-13 kazanan Kütahya Gençlik resmi olarak 2. lig şampiyonu oldu.

Bu sezon 8 takımla oynanacak olan deplasmanlı ligden düşecek olan 2 takımın yerine önümüzdeki sezon Kütahya ve Muğla ekipleri deplasmanlı ligde yer alacak.

Kocaeli'nde hakem kursu açılıyor

11 - 13 Mart tarihlerinde Kocaeli'nde hakem kursu açılıyor.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu sitesinde yayınlanan bilgiler şu şekilde:

 

Kursa katılmak isteyen katılımcılar en geç 09 Mart 2016 tarihine kadar Federasyonumuzun (0312) 310 21 42 No.lu Faksına yada Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bu tarihten sonra başvurular kabul edilmeyecektir.

Hakem olabilme şartları

MADDE 16 –(1) Hakem olabilmek için aşağıdaki şartlar aranır;

a) Türk vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (Lise Diploması)

c) 18 yaşından küçük olmamak,

ç) Sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olması, (Sağlık Raporu)

d) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, (Adli Sicil Kaydı belgesi)

e) Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği hükümlerine göre haklarında altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,(Spor Servisinden ceza kaydı)

f) Açılacak aday hakem kursu sonunda yapılacak yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavlarda başarılı olmak.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu